Červenec 2009

Letní dekorace stolu

30. července 2009 v 20:15 | Lenka |  Zahrada
Pár tipů na výzdobu při posezení s přáteli nebo na romantickou večeři...

zdroj fotografií: wohnidee

Nové puntíky :)

30. července 2009 v 10:58 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Huráá, mám zase další puntíky. Nejsou teda originál Green Gate, protože na to jaksi nezbývají penízky, ale je to i tak náhera!
Tuto, modro - zelenou kolekci jsem dostala od Lenky
kapsička je přesně jako dělaná na dálkové ovládání mojí zelené kuchyňské televize :)
Šedo-hnědou kolekci, přesně do naší jídelny jsem si objednala na Fleru. Oboje je dílem úžasné švadleny Laďky, její výrobky můžete koupit tady na Mimibazaru, nebo na Fleru.
Před chvilkou psala Martinka z Bella Rose , že se chystá objednávat věci z nové kolekce GreenGate. Prý i nějaké vánoční ozdoby apod. Tak jsem zvědavá co vybere :)


Skvělá šlehačková bábovka

30. července 2009 v 8:00 | Lenka |  Recepty
Recept nejen pro moji neteř a jmenovkyni. Tahle se ti Leni určitě povede :)
Bábovku podle tohoto receptu peču už několik let. Je naprosto univerzální, takže můžete do těsta přidat třeba sekané oříšky, strouhanou čokoládu, kokos...nebo klasicky polovinu těsta obarvit kakaem a udělat ze žluťoučké bábovky krásně mramorovanou...prostě iniciativě se meze nekladou.
Potřebujeme:
4 vejce
250ml smetany ke šlehání
180g cukru moučka
2 vanilkové cukry
250g hladké mouky
1 prášek do pečiva

Vejce, smetanu a cukrem a vanilkovými cukry spolu ušleháme. Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a znovu prošleháme.
Těsto vylijeme do vymazané a vysypané bábovkové formy a dáme péct na 180°C asi 40 minut.

Můj tip: Zkuste použít cukry opravdu vanilkové (vyrábí je klasicky v sáčku třeba dr.Oetker) nikoli vanilinové, bábovka tak dostane mnohem lepši chuť a bude vás to stát jen asi o 3 koruny víc

Rychlá kuřecí pomazánka

29. července 2009 v 14:35 | Lenka |  Recepty
Ideální využití zbytků pečeného kuřecího masa...a perfektní lehký oběd nebo těžší večeře :)

Potřebujeme:
zbytky kuřecího masa nakrájené na malé kousíčky
majonézu
jarní cibulku
sterilované okurky
sůl
pepř
cibulku a okurky nakrájíme na kousky. Smícháme s masem a přidíme majonézu. Dáme jí jen tolik, aby se všechno krásně spojilo. Mažeme nejlépe na čerstvý chlebík a podáváme posypané balkánským sýrem a s kopcem zeleniny.

Děkuji :)

28. července 2009 v 10:06 | Lenka |  Jen tak ...
Moc děkuji všem, kteří mi píšou milé vzkazy. Je upozorňuji, že pokud mi napíšete přes "zprávu autorovi" v levém sloupci, na něco se ptáte a na nenecháte na sebe kontakt tak se pak špatně odpovídá. Takže:
Růžo, kontakt na paní Hubáčkovou, která sbírá ručně šité panenky bohužel nemám, ale pravděpodobně bych ho mohla sehnat, takže mi prosím pošli kontakt a já se ozvu.
Ivi, do zimního čaje můžeš dát jakékoliv ovoce určitě super bude dát tam třeba i plátky pomerančů , citronu apod. Určitě bych alepoužila ovoce které čaj trošku obarví (borůvky, rybíz, ostružiny...) Nedávno mi kamarádka přinesla časopis ve kterém byl podobný čaj a tam psala autorka, že si zmražuje různé ovoce, podle toho jak ho sbírá na zahrádce a pak až ho má dostatek čaj udělá.

Blbý den? Co s ním?

28. července 2009 v 8:35 | Lenka |  Jen tak ...
Taky se vám někdy stane že máte proklatě blbý den? Já ho měla zrovna včera . Představte si to. Vstanete bolí vás hlava, hned po ránu vám zavolá nějaká protivná ženská a sdělí vám že práci co jste chtěla nedostanete, pak si zapomenete osladit ledovou kávu před rozmixováním a ty blbé krystalky cukru se ne a ne rozpustit, ať mícháte jak chcete. A kdo to má sakra hořké pít :( Děti celý den zlobí. Oběd se nepovedl a při mírném poobědovém odpočinku na zahradě usnete na lehátku s brýlemi na očích. Po probuzení vypadáte jak medvídek mýval (díky těm blbým brýlím) a ramínka od tílka, které jste si elegantně stáhli na ruce aby vám nezůstali na rameni bílé proužky typické pro pracovníky na zahradě, vám zůstali vypálené v polovině paží, což vypadá mnohem hůř, než kdybyste si je nechali na tom rameni. Navíc jste nabyli barvy čerstvě uvařeného raka , protože proč byste se přece mazali když si chcete jen 10 minut odpočinout.
Prostě spousta drobných maličkostí, které udělají z krásného dne, den neobyčejně hnusný.

A co mě z toho dostalo. Tak v první řadě muzika. Včera to bylo neobyčejné duo folkařky a šansoniérky Jany Rychterové a operní pěvkyně Edity Adlerové . Řekli byste že šanson a opera nejdou dohromady? Opak je pravdou.
Lehce hravé texty spojené mnohdy s klasickou hudbou...operní zpěv a folková kytara. To všechno se skvěle doplňuje. Tady si můžete poslechnout některé skladby. Moje oblíbená je Ragtime a fanoušky fotbalu jistě nadchne a pobaví Turecký pochod.

Potom vás zpět do optimismu naladí zase spousta maličkostí. Třeba na zahradě rozkvete něco nového, dostanete kytku slunečnic
maminka vám pošle směs Nescafe frape, které už se sladit nemusí, naplánujete spolu s manželem krásnou skluzavku pro děti a on ji HNED začne dělat! K večeři si uděláte skvělé bruschetty s rajčetem prohřátým od sluníčka, které jste zrovinka utrhli na zahradě a večer shlédnete super film. Pak jdte konečně spát s pocitem, že hlava vás sice bolí pořád, ale ráno to určitě bude lepší!

Prostě " jestli nás ňáká žába dneska nepolíbí svět bude stále plný krás! "

Krásný den!!!


První narozeniny - PEACE, LOVE AND EMPATHY! - mír, láska a empatie

20. července 2009 v 8:43 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Tak na mě dnes začal po zapnutí blikat PC 1.narozeniny. V hlavě mi proběhly postupně všechny miminka, které se loni narodili a výčitky komu že jsem zapomněla popřát a pak mi to došlo.
První narozeniny má totiž tento blog.
Přesně před rokem jsem nesměle zkusila vložit první fotky a napsala první věty.
Nějak neuvěřitelně rychle to uteklo :)
Tak děkuji všem co sem pravidelně, či nepravidelně chodí a doufám, že budu tohle "blogaření" , přes svůj plánovaný návrat (snad) do zaměstnání , zvládat i nadále.
Dnes to neude žádné bydlení, ani žádný recept, jen bych vás chtěla seznámit s některými zásady hnutí hippies. Text je považovaný za jednu z "Ideových deklarací" hnutí hippies na celém světě. Jeho autorem je americký filozof Max Ehrmann (1872 - 1945)

* Pokus se žít se všemi ve shodě, aniž bys ztratil/a svoji tvář.

* Poslechni si názor všech a pak se vyjádři ty sám/sama - klidně a jasně.

* Neztrácej svůj čas s hlučnými a agresivními lidmi.

* Budeš-li sám/sama sebe porovnávat s jinými, můžeš se stát domýšlivým/ou nebo nahořklým/ou, neboť vždy najdeš lidi horší a lepší, než jsi sám/sama.

* Raduj se ze svých představ, snů a plánů.

* Svou práci vykonávej od srdce, ať je jakkoli skromná, neboť ona je tvým skutečným majetkem v proměnlivých životních osudech.

* Buď opatrný/á v tom, do čeho se pouštíš, a přemýšlej o věcech, které děláš.

* Buď sám/sama sebou.

* Nepřistupuj k lásce cynicky a prožívej ji naplno.

* Rozvíjej svoji duchovní sílu, protože tu ti nikdo nemůže vzít a je cennější než hmotný majetek.

* Mnoho obav se rodí z nudy a samoty.

* Vůči sobě buď mírný/á, ale důsledný/á.

* Nejsi dítětem vesmíru o nic méně než strom a hvězdy a máš právo zde být.

* Ať je to pro tebe srozumitelné, nebo ne, vesmír je bezpochyby na správné cestě.

* Žij v souladu se svým bohem, ať děláš cokoli a ať jsou tvá přání jakákoli, a v tomto bláznivém světě si uchovej klid své duše.

A pro jednou se zkuste místo u Ordinace v růžové zahradě dojmout u Formanova filmu Hair. To je snad jediný film který mě spolehlivě rozbrečí. Stačí mi tahla písnička
A ještě zamilovaná Turn, turn, turn od The Byrds

Takže MAKE LOVE, NOT WAR- dělejte lásku a ne válku!
A přeju vám krásné moje narozeniny

Letní ovoce ve sklenici aneb zimní čaj

17. července 2009 v 9:10 | Lenka |  Recepty
Teď už vím co udělám až se mě zima zeptá co jsem dělala v létě. Postavím vodu na sporák, otevřu skleničku a dám si do oblíbeného hrnku lžičku zimního čaje, zaliju vařící vodou a budu vychutnávat u kamen
Recept mám od kamarádky Lady a ta jej má od svojí tety a ta už nevím od koho... prostě klasický lidový recept, o který podle mě stojí zato se podělit.
Potřebujeme:
2 kg různého ovoce. Ideální je 1kg bobulovin, najlépe černý rybíz, borůvky, maliny....no prostě co kde najdete. A 1 kg jablek, meruněk, broskví...
10 ks hřebíčku
1 lžička mleté skořice
1kg cukru
250 ml rumu :)
Očištěné nakrájené ovoce dáme na velký plech. Samozřejmě že nakrájíme jen jablíčka, meruňky apod, rybíz krájet nebudeme Přidáme koření a zasypeme cukrem. Dáme péct na 180°C na 30 minut. Poté přimícháme rum a plníme do sklenic.
Tentokrát jsem použila rybíz, maliny, jahody, meruňky, jablka a broskve. Ještě bych to ráda zkusila kombinaci jablko, borůvky a švestky, ale to si budu muset ještě chvilku počkat.

Creme de Cassis neboli rybízák

16. července 2009 v 8:29 | Lenka |  Recepty
Otázka co jen budu s tím černým rybízem dělat mě trápila od doby co začal zrát. Holkám totiž nechutná a péct z něj něco jen pro sebe to fakt raději ne.
Pak jsme si vzpomněla na Hercule Poirota a likér Creme de cassis, který měl ve velké oblibě. Rychle jsem zapátrala na internetu po receptu a likér je na světě!
A jak je dobý!
(můj lektor francouzštiny a všichni kdo umí francouzsky, ať prosím přimhouří oko nad chybou v popisce, už se mi to fakt nechce předělávat )
Na likér potřebujeme:
1kg černého rybízu
1 lahev kvalitního červeného vína
na 1l tekutiny:
800g cukru
400ml vodky
100ml rumu
Omytý rybíz rozmačkáme a zalijeme vínem. Necháme ho 24 hodin v chladu odpočívat. Potom přecedíme. K cezení jsem použila silonové punčochy, ustříhla jsem jednu "nohu" a připevnila pro jistotu na síto. Směs nechejte překapat a pak mírně vymačkejte.
Tekutinu odměřte a pak dle toho kolik naměříte odvažte cukr. Dejte do vyššího hrnce a nechejte tekutinu spolu s cukrem přejít varem. Po vychladnutí vmíchejte lihoviny a naplňte do lahví.

Zrovna večer jsem si ještě udělala kir. Více o něm najdete tady u pana Skleničky.
Můžete si vyrobit i Kir royale, který vznikne smícháním likéru a šumivého vína , nebo pravého šampaňského chcete- li
V každém případě Kir je nesmírně velká dobrota, kterou jsem vyrobila jednoduchým smícháním malého panáka rybízového likéru a dobře vychlazeného bílého vína. Zvu vás na skleničku.
Na zdraví!




Jídelna - změny díky prvňáčkovi :)

15. července 2009 v 11:29 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Od září půjde Markétka do školy, začli jsme tudíž řešit kam uložit školní věci, aktovku apod. Dát jí věci do dětského pokojíčku, co má společný se Zuzkou raději riskovat nechci, tak jsme se rozhodli je uskladnit v jídelně. Aspon jsem měla tedy důvod pořídit v IKEA novou skříňku.
Včera jsme ji slavnostně osídlily prvními věcmi.
Ještě jsem trošku doladila stěnu nad stolem na PC. Na fotce je moje maminka když byla malá.
A mám novou vázu - teda původně to je karafa na víno, ale komu by se to chtělo přelívat že jo.
Jo a zlatý hřeb na konec. Solnička a pepřenka, kterou mi v Praze v Green gate koupila kamarádka Alča A ještě mi k nim upletla krásný košík .

Vinný sklípek přímo pod nohama

14. července 2009 v 15:51 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Taky máte rádi víno, ale jaksi vám chybí vhodné místo k jeho uskladnění. Tady je jednoduchý návod U nás sice nerealizovatelné, ale někomu se třeba bude hodit.

Víkend v okolí Tišnova - tipy na výlet

14. července 2009 v 9:05 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Minulý týden jsme prožili krásný prodloužený víkend v Tišnově. Dám vám pár tipů na místa která stojí zato vidět.
V areálu najdete nejen jeskyni se spícími rytíři, ale i spoustu soch, ze sochařských sympozií, které se tu konají.
Socha Jitro
Socha Noeho boty
Úplně navrcholu krásně upraveného parku na vás čeká Burianova rozhledna.
Ti co se nebojí vylézt nahoru můžou při dobré viditelnosti zhlédnout Jeseníky, Krkonoše a Pálavu.
Ti co trpí závratěmi, nebo u nich hrozí že by přelezli zábradlí se na ni dívají jen zespodu :)
Dalším tipem na výlet je zámek Lysice.
Kdo má malé děti, tak jako my a prohlídka zámků apod je pro ně spíše utrpením, kdy musíte napomínat to starší aby nesahalo na exponáty a to mladší aby konečně drželo zobáček a nerušilo průvodcův výklad, má možnost absolvovat jen prohlídku úžasné zámecké zahrady, skleníků a oranžerie. Zvolili jsme tuto variantu a rozhodně nelitovali.
Posledním naším výletem bylo westernové městečko Šiklův mlýn. Pro ty kdo tam plánují výlet doporučuju. Nejezdit o víkendu! Všude bylo na můj vkus šíleně moc lidí. NIcméně to nic neměnilo na atmosféře Divokého Západu a hlavně....ti úžasní kovboji!
Ups! To není ono...tak teď. No nejsou to krásní chlapi?
Aby to mužské menšině co sem chodí nebylo líto tak jedna žena lehčích mravů (se kterou se můj muž odmítl vyfotit )
Ukázka odzbrojení bičem.





Houbová polévka podle maminky

7. července 2009 v 8:16 | Lenka |  Recepty
Potřebujeme:
asi 10 různých hub (já měla pravé hříbky a kozáky)
4 brambory
2 mrkve
1 cibuli
smetanu
jíšku
kopr
sůl
Na oleji s troškou másla osmahneme nakrájenou cibulku dosklovata. Přidáme nakrájené houby. Podusíme a zalijeme vodou. Osolíme a přidáme na kostičky nakrájené brambory a mrkev. Vaříme dokud zelenina nezměkne. Poté zahustíme jíškou, kdo chce si ji připraví z másla a mouky, my líní použijeme hotovou granulovanou jíšku. Necháme provařit a úplně na konci přidáme nasekaný kopr a smetanu. Případně můžete dochutit troškou citronové šťávy
Jak rostou hříbky u vás? My se moc těšíme na víkend, který strávíme na Vysočině a doufám že nějaký ten úlovek si odvezeme.
V neděli jsme vyrazili cíleně na bedly a dokonce i Zuzka měla úspěch :)

Ocenění blogu

3. července 2009 v 17:57 | Lenka
Ze všech stran se na mě řítí informace o ocenění blogu. I když pořád dost nechápu smysl tohoto ocenění, tak teda nezůstanu pozadu a nominuju taky 7 oblíbenců. Dávám je v abecedním pořadí, ne podle oblíbenosti, aby to někomu nebylo líto. A moc děkuji těm kdo mě nominovali, jako první to byla Zuzka, tak uvádím její link http://www.zcdl.blogspot.com/


Pravidla tohoto oceněnění:
- ukaž tuto cenu na svém blogu
- uveď link, od koho jsi cenu dostal
- předej tuto cenu dalším 7 blogům
- zanechej vzkaz všem, které jsi ocenil

The rules of this award:
- show this award to your blog
- enter the link, from whom you got the award
- forward price of other 7 blogs
- leave a message for all that you are appreciated

Já předávám dál / I forward this award to :


Neglobálně otepluju

3. července 2009 v 9:11 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Tak pořád poslouchám, že jaktože mám na blogu zimu. Tak to tu trošku oteplím aspoň pár obrázkama co mám porůznu uložené z internetu pro inspiraci.
Asi to bude bez ladu a skladu, zahrada ,bydlení,.... ale třeba vás potěší
Takovéto "mechové" cestičky bych chtěla docílit...zatím mi tam prorůstá jen plevel
zajímavé umístění orchideje. Asi budu muset navštívit Antik a najít nějakou nakřáplou mísu
Tak končím a jdu si sednout na terasu. Nakonec mám přece dovolenou (i když mateřskou )