Srpen 2009

Tip na letní čtení

4. srpna 2009 v 9:11 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Na doporučení mojí kamarádky a knihovnice Lady jsem si půjčila knížku od Sophie Kinsella - Báječný svět shopaholiků.
I když sama se nepovažuju (teda až na některé vyjímečné případy) za člověka posedlého nakupováním, v některých situlacích jako bych viděla sama sebe.
Hrdinkou knížky je krásně praštěná Rebacca Bloomwoodová redaktorka časopisu, který se zabývá tím, aby poradil lidem jak správně investovat a spořit. A přesně ve stylu "kovářova kobyla..." provětrává Rebecca pravidelně všechny svoje kreditky a účty s upomínkami s nelehkým srdcem hází do koše. Zcela logicky se ale nakonec bude muset postavit ke svým dluhům čelem...nebo ne?
No v každém případě doporučuju knížku přečíst dříve než shlédnete film, který byl "podle ní " natočen . S knihou má totiž jako to v mnoha případech bývá pramálo společného. Zachraňuje ho snad jen milý kukuč Isly Fisher, která hraje hlavní hrdinku, pár neopakovatelných vtipů, které v knize nenajdete a hlavně pohled na úžasné kostýmní kreace, které pro film vytvořila jedna z nejslavnějších kostymérek na světě Patricia Field, která má "na triku" třeba také kostýmy do seriálu a filmu Sex and the city.


Film o filmu

Moc doporučuju taky knížky Báječné nakupování do kočárku a Vzpomínáš si od téže autorky

Jsem zamilovaná :)

3. srpna 2009 v 8:25 | Lenka |  Jen tak ...
On má FAKT krásné velké oči plné moudrosti a porozumění. Když ho pohladíte je heboučký jak hedvábí. Jmenuje se Arnošt a plně mi rozumněl.
Jediná chyba, že je pěkný ptáček. Teda přesněji puštík obecný.
Měla jsem možnost ho poznat při ukázce sokolnictví Českého svazu ochránců přírody z Hošťálkové, který provozuje stanici pro handikepované živočichy.
Kromě již zmiňovaného Arnošta byla k vidění i kavka obecná, krkavec, nebo káně lesní.
Hrdý sokolník :)

Dekorace z obilí

1. srpna 2009 v 15:16 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Pokud ho máte už doma šup do motání. Pokud ho nemáte šup na pole! Třeba ještě předstihnete kombajny :)
A jedna předzvěst přicházející dýňové sezony
A rada na závěr, dekorace z obilí nedoporučuju dávat do exteriéru. Už několikrát se mi stalo, že po dvou dnech jsem měla, díky ptáčkům, místo z obilí dekoraci ze slámy :D
Krásnou sobotu a neděli!
zdroj fotografií: Florapress, internet