4TET - opravdový :)

5. září 2009 v 10:03 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
...tak jsem si na ně po dlouhé době zase oživila vzpomínky. A to díky včerejší skvělé oslavě narozenin mojí kamarádky, kde se kolem půlnoci přibližně 20 lidí v různých stupních alkoholového opojení snažilo zpívat písničky od (podle mě ) geniální vokální skupiny 4TET . No po pravdě nám šly malinko líp taneční kreace než ten zpěv a opravdu lituji sousedy, kteří to museli poslouchat.
V každém případě 4TET opravdu stojí zato. Jak poslech CD , tak naživo. Zrovna vyjíždí na turné, tak se mrkněte jestli nebudou někde blízko vás. Mě loni na předvánočním koncertu ve zlínském Městském divadle dostali a když zhasli všechny světla, pódium osvětlovala jen svíčka a zazpívali Chtíc aby spal...no i slzičku jsem zatlačila :)
V každém případě, dnes si zpívám 4TET od rána sousedi, nesousedi . Zrovna teď to je Robinson.
A tady je ukázka z Adams Family a jejich skvělého vokálního i kostýmního zpracování.
A ještě můj nejoblíbenější 4teťák a skvělý Dušan Kolár a jeho "Modrá zmrzlina"
A nádherný hlas Davida Uličníka. Při této písničce doslova běží mráz po zádech. Jen to není moc kvalitní nahrávka :(
To už sice není 4TET, ale nemůžu si pomoct! Tady je předchozí písnička v originále v mojí milované francouzštině - Vivre pour le meilleur od skvělého Johnnyho Hallydaye. FAKT STOJÍ ZA TO JI POSLECHNOUT!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Papaja Papaja | Web | 5. září 2009 v 18:18 | Reagovat

Jejich CD už mám asi tři roky, jsou bezvadní. V prosinci 2007 jsme byli přesně o Mikuláše na jejich koncertě v Praze v divadle Kalich. Něco úžasného! Pan Korn je perfekcionista, takže od toho se odvíjí vše. Každý ze 4TETu sám o sobě je skvělý zpěvák. Když nezpívali, dokázali slušným a lehkým humorem dost pobavit publikum. Už dlouho jsme se tak výborně nepobavili. Naprosto bezvadné!!! Jestli budeš mít možnost jít na jejich představení, neváhej ani minutu :-)
P.

2 Iveta Iveta | 5. září 2009 v 19:05 | Reagovat

Musím jen souhlasit,tak úžasnou šou už jsem dlouho nezažila a i bonbon se na nás dostal...

3 Lenka Lenka | Web | 5. září 2009 v 19:42 | Reagovat

[2]: Ivetko, na nás se bonbonu nedostalo :(

[1]: Papajo, vystoupaní úžasné. Mě osobně teda KOrn moc sympatický není a ten začátek vystoupení poměrně dost zaváněl jeho prosazováním (pouštěli tam poměrně dlouhý průřez jeho tvorbou) Ale pak už jen samé klady a superlativa! Letos nám to předpokládám asi nevyjde, protože jsem zaspala předprodej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama