Podzimní splíny zažene spolehlivě Zdeněk Svěrák

21. září 2009 v 3:00 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Poslední dobou špatně spím. Asi proto , že nás čekají velké změny , které pomalu začly nástupem Markétky do školy, zítra (vlastně dnes) jde Zuzka poprvé do školky a od 1. října nastupuju do zaměstnání. Přes den si to ani tak nepřipouštím , ale v noci ve mě občas zahlodají pochyby jak že budeme všechno zvládat a jestli najdu ještě čas na všechny svoje aktivity (no už teď je jasné že pravděpodobně půjde něco stranou) a plány do budoucna , které tady nechci rozebírat. Ale zase když nespím , mám aspoň klidnou chvilku hledat inspirace pro vaření a bydlení a prostě pro všechno co mě baví.
Podzim na mě ale naštěstí obvykle žádné splíny nehází. Zrovna dnes si stěžovala jedna moje selská kamarádka , že na podzim na ni padají depky. No nevím . Mě stačí se podívat okolo jak je všechno krásně barevné (i když teď je tma a jelikož nesvítí ani veřejné osvětlení tak vidím jen černo) a případný splín je pryč. A že prší? Tak aspoň budou zalité kytky :) A když je nejhůř stačí pěkné písničky a nebo nějaký přiblblý romantický film. Zrovna teď jsem doposlouchala písničku Září od Zdeňka Svěráka.
Můžete si říct , že jsem infantilní a poslouchám si tu dětské písničky , ale prostě Svěrák mě baví. Zrovna dnes , když jsme s mamkou a mým mužem začli spontáně přehrávat scénku "... v případě že tento pán je princezna Zlatovláska, tak jsme spolu hovořili" ze hry Dlouhý široký a krátkozraký , jsme se shodli že snad není ani možné aby za lidský život byl člověk schopný vymyslet tolik (nejen) kravin , krásných písniček, filmů....Prostě pan Svěrák je pro mě muž s velkým M.
A teď už jdu spát, protože sluníčko pomalu vychází za hromádku klád :D (naskládanou a zatím stále neuklizenou za naším plotem). Tohle vždycky spolehlivě zabere na moje holky tak proč by sakra nemělo i na mě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bookcase bookcase | Web | 21. září 2009 v 12:41 | Reagovat

Moc hezky napsané. čas tak strašně letí, ani bych neřekla, že už půjde Zuzanka do školky. A neboj, zvládnete to, jen to bude chtít hodně kompromisů a lazení a tak podobně.
Svěrákovu tvorbu taky můžu hodně..Díky za odkazy.

2 dětský knižní blog dětský knižní blog | Web | 21. září 2009 v 15:32 | Reagovat

Ano, ano, čas letí... ale některé stálice zatím zůstávají. Pan Svěrák patří k nim, taky mě spolehlivě potěší na duši, ať jsou to jeho Povídky nebo jen písnička nebo jen ten Diktát v televizi...taková nostalgie na školu...
:-) díky za hezký článek...

3 Petra Petra | E-mail | 22. září 2009 v 9:42 | Reagovat

Ahoj Leni, krásně jsem si zazpívala se Svěrákem a Uhlířem. Tyhle jejich kazety měli naši kluci moc rádi a náš mladší vždycky chtěl pustit PÁNA... uměl snad všechny jejich písničky a do dneška si je ráda poslechnu a zazpívám i já...
Moc jsi mě potěšila...díky za hezké dopoledne....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama