Prosinec 2009

O vánočním úklidu...

23. prosince 2009 v 7:15 | Lenka |  Jen tak ...
Včera už měli moje děti první den prázdnin. Ve snaze pomoci mi s úklidem (ne že by to náš dům potřeboval) , umyla moje tříletá beruška okno v kuchyni ........ mopem........ namočeným v záchodu. No ještě že jsem přišla z práce potmě a byly zataženy žaluzie a jsou zataženy stále. Toliko k našemu vánočnímu úklidu!!!
Zato už máme asi týden nazdobený stromeček. Vzali jsme si od mého tatínka, který je hajný a tudíž měl doma stromečků spoustu, ten naprosto nejošklivější a udělali ho moc krásným. Ten hlavní velký strom nás bude čekat až zítra. Teď nevím kdo se víc těší - jestlli děti, nebo já!

Ráda bych Vám všem touto cestou popřála krásné vánoční svátky. Hodně klidu těm co ho potřebují a hodně optimismu těm co ho nemají...

A hlavně hodně štěstí a zdraví!!


Živý Betlém 2009 - fotogalerie

22. prosince 2009 v 7:12 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Kompletní fotogalerii k betlému najdete tady!

Živý Betlém 2009

21. prosince 2009 v 7:27 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Včera jsme si živým betlémem přivolali krásnou vánoční náladu. Myslím že to byl zatím nejmrazivější Betlém co jsme zažili. Byla taková zima, že mi začla chutnat i slivovice.
Jako první bylo na programu vystoupení.
Pak jsme se rychle utíkali schovat do sálu kde byly ukázky lidových řemesel.
Skvělý dráteník
Rukavičkářka
Úžasný umělecký kovář Ondra Válek
a řezbář u kterého si mohli děti sami vyrobit dřevěné ozdůbky
V prostorách sálu byl vystavený taky největší moravský betlém
detail jesliček

Všem MOC a MOC děkuju za úžasné naladění do vánoční atmosféry!! Víc fotek pak najdete ve fotogalerii. Odkaz vložím večer, teď už budu muset mazat do práce.


Vaječný likér

15. prosince 2009 v 21:12 | Lenka |  Recepty
Recept mám od kamarádky Lady. Dělala jsem ho už několikrát loni a ani letos jsem si ho nenechala ujít. Polovina už "padla za vlast" v práci a druhou schovávám sama před sebou na nedělní odpoledne :)
Potřebujeme:
4 žloutky (samozřejmě čerstvé z prověřeného chovu, nejlépe od tchýně - teda jako od jejích slepic)
4 lžíce cukru krupice
1/4 lžičky mleté vanilky (koupíte v čajovnách Oxalis, nebo třeba u mého oblíbeného Antonína) Můžete použít i vanilkový cukr
1 konzerva slazeného kondenzovaného mléka (Salko)
1 konzerva (jako ta od Salka) plnotučného, nebo i polotučného krabicového mléka
250 ml rumu

Nejdřív vyšleháme žloutky a cukr. Pak přidáme Salko a do plechovky od něj odměříme trvanlivé mléko. Nakonec přimícháme rum.

Vzhledem k tomu že letos nepeču (protože dostanu cukroví od nejlepší maminky :) ) tak sí aspoň touto dobrotou doma přivolávám vánoční atmosféru.
Tak a teď si jdu sosnout do lednice a pomalu odpadnout do postele.

Jo...ještě fotku . U letošních Barborek. Třeba vykvetou a budu se vdávat!

Pozvánka na Betlém

12. prosince 2009 v 18:04 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Pokud budete chtít na chtít na chvilku vypnout a nasát trošku vánoční atmosféry, mám tu čest vás pozvat na 5. KELNICKÝ ŽIVÝ BETLÉM. Po vystoupení folklorního kroužku na vás čekají ukázky lidových řemesel, v obecním sále pak, kromě ochutnávky vánočních dobrot (už se mě chladí 2 litra vaječného koňaku ), výstava největšího moravského Betlému ze sbírky pana Františka Čagánka.
Tak kdo to máte blízko přijďte se za námi podívat!

Zimní červená polívka

9. prosince 2009 v 6:00 | Lenka |  Recepty
Dalo by se jí dát spousta dalších přídavných jmen , ale zdaleka nejvýstižnější by bylo polívka zahřívací. Vznikla podobně jako když pejsek a kočička pekli dort. Naprosto skvělá je až druhý a třetí den (pokud vám teda zbyde)
Potřebujeme:
2 cibule
slaninu
uzená žebra
3 brambory
rajčatový protlak
sůl
pepř
sterilované zelí
sterilovaná červená řepa
smetanu
Na sádlo přihodíme na kostičky nakrájenou slaninu, nakrájenou cibuli a necháme zezlátnout, pak přidáme uzená žebra. Ještě mírně osmahneme , zalijeme vodou , opepříme a osolíme . Necháme asi 20 minut probublávat. Přihodíme na kostičky nakrájené brambory a rajčatový protlak. Zase necháme povařit až jsou brambory téměř měkké a přidáme zelí a řepu. Vaříme dalších 20 minut. Žebra vyndáme, obereme maso, které dáme zpátky do polévky. Nakonec nalijeme smetanu.

Zimní věnec

6. prosince 2009 v 14:43 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Náš jednoduchý věnec na vstupních dveřích