Duben 2010

Jiný "letecký" den :)

30. dubna 2010 v 21:33 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Tak dnes se všude lítá na koštěti, jen děti z Fěrtůšku dnes jezdili v autě...ale zato v pořádném.
Na návštěvu za nima přijel tým Rallye klubu - RTP team
Rallye
Nevím po kom ty děti jsou, já bych se k tomu autu bála přiblížit na 10 m , ale moje nejmladší předběhla všechny ostatní děti aby mohla jet první. :D
Rallye
Tady se veze ta starší. Bohužel na sedadle není ani vidět :)
Rallye
Po projížďce se postavila odpalovací rampa pro čarodějnice.
trampoška
Kupodivu ji jako první otestoval chlap.
trampoška
Ovšem jeho dopad je prostě důkazem, že chlapi lítat nemůžou :)
trampoška
Přece jen dětem to jde mnohem líp.
trampoška
Ale zítra vážení přátelé skutečně odlítáme. Takže kdo bydlíte blízko. 16:00 Doubravy areál hřiště :)

LETU ZDAR!!!!!


Malá kuchařka

21. dubna 2010 v 6:29 | Lenka |  Jen tak ...
Včera u nás pro změnu vařila Zuzka. Krásný dortík. A vzala si na to kyblík, který se běžně používá jako popelník. Proč musí být děti tak nechutné!?!?!
Zuzka

Chléb s máslem a se solí!

20. dubna 2010 v 13:17 | Lenka |  Recepty
Zkrátka v jednoduchosti je krása. Tentokrát ale nepůjde o pečení chleba, ani o stloukání másla (vida to jsem vlastně zatím ještě nezkusila:) ) Tentokráte půjde o sůl. Obyčejně neobyčejnou sůl.
Fleur de sel
Sůl dostala již ve starověku přezdívku bílé zlato, protože byla tenkrát velice drahá. Nejen vzácnost této životně nutné suroviny, nýbrž také i nebezpečnost při jejím dobývání dělala sůl vzácnou, jako bylo zlato. Dnes už se nad solí zdá se nikdo ani nezamýšlí. Prostě vezme někde v Kauflandu sáček za 5káčé a tradá s ním do vozíku a následně do jídla.
Sama používám nejčastěji do vaření  Alpskou sůl. K dochucení hotových jídel sůl himalájskou od Antonína.
Dnes jsem ale poprvé ochutnala něco jedinečného. Od úžasné ženské - autorky (nejen) Olivové kuchařky Dáši Derré mi přišel balíček a v něm (mimo jiné) Fleur de Sel z Camargue.
Fleur de Sel -  z francouzštiny přeloženo jako solná květina. A co že to je?
Fleur de sel
Je označována také jako "královna solí" nebo jako"kaviár mezi solemi", vzniká velmi zřídka, sklízí se ručně a k její získání je potřeba kromě zkušeností, neustálého pozorování, trpělivosti a citlivých rukou zvláštní souhru slunce, větru a vody: pouze při současném působení ranního oparu, lehkého větru a horkého slunce se tvoří na povrchu malých pánví tenké vrstvy krystalů soli, které jsou velmi křehké jako tenká vrstva ledu. Tyto podmínky nejsou každý den, což také umocňuje vzácnost této soli. Poté se pomocí speciálního nástroje Fleur de Sel velmi opatrně odebere a suší se ve velkých koších na slunci. Takto získaná sůl je nejen gumránským požitkem, především je však nesmírně zdravá a chutná.
A tady je detail krystalků, který dle mé představy přesně zvěčnil Zdeňa.
Fleur de sel

Zdravý malinový pohár

2. dubna 2010 v 14:17 | Lenka |  Recepty
Už od rána jsem vystavená útokům svých malých rarachů požadujících postupně: kokinko...něco dobrého...zmrzlinu...čokošku... které jsem jim samozřejmě , jakožto naprosto uvědomělá matka , odmítla dát. Pak jsem ale v mrazničce našla ještě jeden zapomenutý sáček malin a rozhodla se jim přece jen "něco dobrého" předhodit.
pohár
Potřebujeme:
mražené maliny
cukr
bílý smetanový jogurt
ovesné sušenky (typu Bebe Dobré ráno)
Maliny necháme trošku povolit a pak spolu s cukrem rozmixujeme. Sušenky rozdrtíme. Do skleniček dáváme postupně maliny, jogurt, rozdrcené sušenky.
pohár