Červenec 2010

Panna cotta - tradiční italský dezert z vařené smetany

8. července 2010 v 18:05 | Lenka |  Recepty
Panna cotta - do češtiny přeloženo vařená smetana je skvělý a osvěžující dezert, který jemně pohladí na jazyku i na duši! Obzvlášť když si ho obložíte jahodama čerstvě utrženýma na (plevelem zarostlé) zahradě a vychutnáte si jej za nepřítomnosti svých rarachů, kteří momentálně sužují v podobě tornád babičku Maňasovou :)
pannacotta
Potřebujeme:
(pro 4 lidi nebo 2 a jednu Zuzanku :) )
500 ml smetany
6 lžic cukru krupice
1 vanilkový lusk nebo na špičku nože mleté vanilky
6 plátků želatiny nebo odpovídající množství práškové
Smetanu nalijeme do kastrolku, část jí můžete nahradit mlékem - pokud z neznámých důvodů držíte dietu či tak něco..., ale už to nebude ono :) Vanilkový lusk podélně rozřízneme, vyškrábneme semínka a spolu s cukrem přidáme do smetany. Želatinové plátky namočíme do studené vody a necháme nabobtnat. Smetanu přivedeme k varu, vypneme sporák a přidáme želatinu. S ní už smetana NESMÍ vařit! Nalijeme do připravených skleniček, nebo misek či různých formiček , které po ukradení dětem nejdříve  pečlivě omyjeme od písku ;) Dáme do lednice chladit aspoň 4 hodiny nejlépe přes noc. Poté vyklopíme, ozdobíme ovocem a užijeme si sametové pohlazení!
pannacotta
Nemohla jsem se rozhodnout kterou fotku sem dát, tak dávám všechny :)
pannacotta
Takhle chutnala panna cotta holkám, když jsem dělala první pokus asi před týdnem. Zuzanka se chopila té největší porce co byla původně pro Zdeňu a pak sfoukla s přehledem ještě i tu na focení!
pannacotta