Dárek, kterým pomůžete!

16. prosince 2010 v 20:01 | Lenka
Už jste letos udělali něco pro druhé? A pro ty co to nejvíc potřebují? Věřím že ano a že vám ostatní lidé nejsou lhostejní! I když musím bohužel že znám pár lidí, kteří myslí jenom na sebe. Teď před koncem roku je ale možnost ohlédnout se a říct si "UDĚLAL (A) JSEM SKUTEČNĚ DOST?"

Sama jsem se před několika lety stala "Přítelem dětí Unicef"  Pomáhat v tomto dlouhodobém programu je naprosto jednoduché. Zadáte trvalý měsíční příkaz prostřednictvím účtu nebo SIPO na vámi zvolenou částku 
· 50 Kč měsíčně
umožní za rok proočkovat 1 dítě proti 6 hlavním dětským smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna) nebo ochránit 12 matek a jejich narozených dětí proti tetanu a komplikacím po porodu nebo zajistit školní pomůcky pro 1 dítě v neodkladné situaci nouze.
· 100 Kč měsíčně
umožní za rok zajistit dobrý start do života pro 1 dítě (včetně bezpečného porodu, očkování proti 6 smrtelným dětským nemocem, nezávadné vody a registrace při narození) nebo pořídit teplé přikrývky pro 9 batolat nebo dostatek orální rehydratační soli pro 50 dětí, trpících průjmovou dehydratací, nebo 9 moskytiér napuštěných insekticidem na ochranu rodin před malárií.
· 200 Kč měsíčně
umožní za rok pořídit učební pomůcky pro 1 třídu (32 dětí) nebo pro 800 dětí dostatečné množství vitaminu A, který posílí jejich imunitní systém a ochrání je před slepotou, nebo pro 16 dětí výživnou směs UNIMIX na celý měsíc (UNIMIX je speciální směs kukuřice, cukru a oleje, která se podává dětem strádajícím podvýživou).
· 300 Kč měsíčně
zajistí za rok dostatek regydratační soli pro 2100 dětí strádajících průjmovou dehydratací nebo dostatek vitaminu A pro 3250 dětí na posílení jejich imunitního systému a jako prevence slepoty.

Přesně tedy víte (narozdíl od některých pochybných nadací) na co svoje peníze dáváte a že můžete nejen pomoci, ale doslova zachránit život! A ruku na srdce 200 utratíte nez mrknutí oka v McDonaldu za jednu návštěvu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama