Leden 2011

Děkujeme babičky a dědečkové!

25. ledna 2011 v 12:39 | Lenka |  Jen tak ...
Musím se s vámi podělit o vtípek (i když pro některé to zas možná až takový vtípek nebude) co mi dnes přišel mailem. Je hlavně pro moji maminku a tchýni, které neustále hlídají  a hlídají.

Nový záznamník pro babičky a dědečky ...

"Dobré jitro ........ momentálně nejsme doma. Po zaznění zvukového signálu zanechte, prosím, vzkaz ...

- jestliže jste jedno z našich dětí, zmáčkněte jedničku a dále zvolte číslo od jedné do pěti podle pořadí, jak jste se nám narodili, abychom věděli, koho z vás máme očekávat ...

- jestliže potřebujete, abychom vám hlídali vaše děti, zmáčkněte dvojku

- potřebujete-li si půjčit naše auto, zmáčkněte trojku

- jestliže potřebujete, abychom vám vyprali a vyžehlili prádlo zmáčkněte čtyřku

- chcete-li, aby dnes u nás spala vnoučata, zmáčkněte pětku

- jestli chcete, abychom vyzvedli vnoučata ze školy, pak zmáčkněte šestku

- jestliže chcete, abychom uvařili na neděli, nebo vám nedělní oběd doručili k vám domů, zmáčkněte sedmičku

- chcete-li přijít najíst se k nám, zmáčkněte osmičku

- potřebujete-li od nás peníze, zmáčkněte devítku

- máte-li v úmyslu pozvat nás na večeři nebo nás vzít do divadla ..........začněte hovořit, posloucháme!!!!!!!"

Naprosto mě to dostalo. Hlavně v poslední době se pro nás totiž hlídání stalo něco jako samozřejmost. Takže děkujeme babičky a dědo, že podobný záznamík nemáte a že nám vezmete telefon třeba i v neděli večer :)

Zahrada ticha

24. ledna 2011 v 6:12 | Lenka
Sním, když tu ráno kolem mě pobíhají ty dvě řvoucí opičky! "Mamíí, kde mám ponožky..." "... mě se nechce do školky..." "... ona je BLBÁ!"  Nevím kdo je blbý, ani kde má Markéta ponožky (ano zabte mě - jsem hospodyňka co nemá prádlo vždy na svém místě) a do práce se mi taky nechce.
Chtěla bych sedět v zelené tiché zahradě na lavičce! Tak!

Krásné vykročení do nového týdne všem!!

zahrada

Jemně filozofické zamyšlení o dietách a tak...

20. ledna 2011 v 19:30 | Lenka |  Jen tak ...
Musím se s vámi podělit o poznatek mojí maminky. V poslední době totiž téměř nonstop hlídá nějaké vnouče. Ale abych začala od začátku:
od Nového roku mamka držela dietu ( ustála to a nedala si ani dort na vnoučecí oslavě, což už je co říct!) Ale  pak začal hlídací maraton a já se jí v pondělí ptám "Chceš mami na večeři pizzu?" A ona  " Ano! Abych ještě k tomu všemu měla hlad, to bych nepřežila" Vzhledem k tomu jak tady popsala oběd s mojí milovanou dcerou se tomu nelze nijak divit.
Tyto slova ale vysvětlují konce diet většiny žen na mateřské a babičkovské "dovolené" a možná nejen jich. Ono totiž pokud máte plnou hlavu starostí, a únavou doslova padáte na hubu, stačí se ve většině případů dobře najíst a hned je vám líp Já mám pro takové případy, kdy už ani kofein nepomůže, osvědčené čokoládové mističky :)
misky

Pražské zápisky: Bistro , které není obyčejné bistro!!!

19. ledna 2011 v 19:41 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Když jsem minulý týden narychlo sháněla nějaký prostor kde si v klidu můžeme dát pracovní schůzku s kolegy napsala mi Jana Florentyna :) Zatloukalová a nabídla mi prostor v jejím nedávno otevřeném podniku Bistro Florentyna. Zároveň mi doporučila skvělý (a levný) hotel hned ve vedlejším vchodě. Byla jsem moc ráda, protože mohla jedna starost opustit moji hlavu a zanechat místo další.
Hned večer jsem si dala v Bistru sraz s kamarádkama z Prahy. Neskutečně mě překvapily prostory ve kterých je tato neobyčejná restaurace umístěná. Za rohovým vchodem na vás čeká elegantní nekuřácký prostorbistro florentyna
bistro florentyna
Z tohoto se nenápadným přesunem dostanete do doslova rockového sklepení. A to se vším všudy - hudbou, plakáty rockových klasiků a cigaretovým dýmem.
bistro florentyna
Nevím jaké má Jana plány s těmito prostory ale právě tento kontrast bylo první co mě na restauraci dostalo.
bistro florentyna
Dalším skvělým zážitkem bylo - jak jinak - jídlo. Večer jsem "prubla" čokoládovou pěnu se sněhovou pusinkou, která měla jemný nádech pomerančové chuti a vůně.
bistro florentyna
Druhý den jsme bohužel neměli na jídlo příliš času, takže jsme vybrali z denní nabídky. Kachní roláda s bramborami pečenými s rozmarýnem a krémová česnečka byla naprosto exkluzivní!

Takže všichni pražáci, blízkopražáci a vy co se občas po Praze touláte!
Bistro Florentyna
Seifertona 26
Praha 3
Čeká na vás skvělé jídlo a velmi příjemná obsluha :)
bistro florentyna

Novoroční předsevzetí

4. ledna 2011 v 19:57 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Tak jsem si dala předsevzetí. Ale žádnou kravinu jako že se naučím zvládat svoji občasnou náladovost,  nebudu křičet na svoje děti, zhubnu, budu pracovník měsíce a podobně :)
Moje předsevzetí zavání relaxem!
Rozhodla jsem se totiž že podle vzory Mii během roku uháčkuju svoji vysněnou deku. Vím že bych si mohla nějakou za 100 koupit někde v IKEA ale to prostě NENÍ ono.
Měla by vypadat nějak takto, tak si to dobře zapamatujte :)
deka
Nějaké ty příze už mám, háček také, takže HURÁ do práce. Spočítala jsem že na dece bude 204 čtverců. Za jeden film bych mohla uháčkovat 2-3 čtverce (dle délky filmu a míry zaujetí :) ) tzn že na mě čeká cca 70 nádherně využitých filmů u kterých neusnu (což se mě v poslední době pravidelně stává - většinou vždy když šéfinspektor Barnaby zjistí KDO to vlastně udělal), a nebudu u nich nic jíst , takže možná nakonec přece jen i něco zhubnu :)
Jdu se s elánem pustit do prvních čtverců, tak mi držte pěsti ať to dobře dopadne!
A ještě se pochlubím ubrusem, který pro mě ušila kamarádka Alena. Děkuji :)
ubrus
Jo a do krmítka (vlastně pod krmítko) nám chodí bažant. A nechce se nechat řádně vyfotit....tak aspoň přes okno...
píp
Hmmm, a co bych vám ještě tak řekla! Jo už vím! Za 77 dní bude JARO!!!
jaro

Neobyčejný zážitek

1. ledna 2011 v 19:48 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Konečně se nám podařilo poprvé naživo vidět nevšední hudební seskupení Two voices. Vzhledem k tomu že chyběl houslista a narušovač Vláďa Ilič Pecháček (překřtěný dětmi na Špekáček) patřilo toto vystoupení výhradně Editě Adlerové a Janě Rychterové.
Ale pěkně od začátku tohoto neobyčejného dne... tedy od příjezdu milé návštěvy. Od Alči jsem dostala nádherný ubrus :) Děti se spolu krásně zabavily a nechali nám prostor pro povídání. prostě krásně strávené odpoledne.
V Luhačovicích jsme se na chvilku zapadli do baru hotelu Palace, kde se koncert konal. Teda vzhledem k nedostatku místa se usadily jen děti. Nejmenší Zuzanku tam nebylo skoro ani vidět. Svorně je tam chodili obdivovat postarší lázeňští hosté. Inu co se v mládí naučíš....
two voices
Po usazení v kavárně následovalo studování nápojového lístku.
two voices
A pak jsme se konečně dočkali!
two voices
two voices
Děti byly většinu času plně zaujaté
two voices
two voices