Malé zamyšlení...

30. dubna 2011 v 8:58 | Lenka
Dnes je u nás v obci velká sláva - svěcení nově postavené kaple. I když sama jsem s její stavbou nesouhlasila a nadále to tak trvá , uznávám, že to co stavitelé vytvořili je krásná stavba, která skvěle zapadá do vesnického prostředí, narozdíl od supermoderních kaplí a kostelíků které za poslední desetiletí vyrostli v okolních obcích. O tom kolik to stálo peněz a co všechno by za ty peníze mohlo být se raději zmiňovat nebudu....

V souvislosti s tím mě dnes dostal dokumentární pořad , který jsem si náhodně zapnula. Byl o ženě s dvěma dětmi, které zemřel manžel. Lidé z vesnice je poslali na dovolenou a za tu dobu jim postavili nový dům a udělali charitativní koncert z jehož výtěžku založili dětem svěřenecký fond. Sice slaďák, ale jen si tak říkám jestli někteří z těch lidí co se teď "bijí v prsa" před kaplí by něčeho takového byli schopni a jestli by je vůbec něco takového napadlo. Vím že někteří z nich jsou skvělí, nesobečtí a pro druhého by se rozdali, přesto si troufnu odhadnout že takových tam není ani polovina. Zbytek by ani prstem nehnul aby někomu pomohl (snad jen kdyby mu to vyneslo nějakou tu publicitu)

A člověk si pak říká v čem vlastně spočívá podstata křesťanství .... v modlitebnictví a stavění a nebo v tom co má člověk v srdci?!
Krásný den - vypadá že dnes bude opravdu nádherně!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ala Ala | 1. května 2011 v 8:48 | Reagovat

Hezká úvaha. Moc hezká. Dokonce v tom vidím i konkrétní osoby. A

2 bookcase bookcase | Web | 2. května 2011 v 14:20 | Reagovat

Tak na ten pořad jsem se shodou okolností dívala taky, bylo to super. Týden předtím předělávali dům pro rodinu, kde byla hluchá maminka, slepý autistický syn a to bylo něco. To mě dojalo až k slzám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama