Srpen 2011

Provence 2011 - 4.den - úžasné jídlo a Gordes

13. srpna 2011 v 6:57 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Dopoledne jsme pojali velmi odpočinkově. Po dlouhatánské snídani jsme sbalili dětem zábavu, deky a vyrazili do nádherné zahrady na kraji vesničky. Byl z ní naprosto neskutečný výhled a vůně okolo nejdou ani popsat. Všude kvetly levandule, okolo cesty byly živé plůtky z divokého rozmarýnu. Prostě vysněné místo.
Děti se uvelebili na jedné dece s fůrou her a hraček. Zbytek na další dece s knížkami a úmyslem se trochu opálit a někteří jedinci, kteří nevydrží na jednom místě ani půl hodiny vyrazili s foťákem na lov motýlů, a nádherných snímků.
Když jsme uznali, že je čas oběda vyrazili jsme vstříc jednomu z nejlepších zážitků z celé dovolené.
V nádherném statku Les Artisanales en Provence , kde mimo pěstování nejrůznějšího ovoce, oliv, vaření domácích džemů, sirupů apod dělají i obědy a brunche. Ráno jsme si tam (za pomoci našeho skvělého domácího) zamluvili místa, aby s námi počítali. V nabídce pidirestaurace sestávající ze 4 stolečků umístěných pod květinami porostlou pergolou a malé kuchyně, kterou jsme si potom za svolení majitelky mohli prohlédnout, byly těstoviny a několik druhů bruschet.
Statek provozují rodiče s dcerou, tatínek vařil, dcera pomáhala a obsluhovala. Po uvítání nám nabídla sklenku nějakého domácího alkoholu, který se nám nepodařil identifikovat, ovšem byl naprosto luxusní :) Poté přinesla dva druhy tapenád - jedna z černých oliv, druhá z ančoviček - s malými crostiny.
Dětem jsme objednali na doporučení šéfkuchaře jemné Farfale al provolone e cippollina - farfale se sýrem provolone
Maja se nenechal odradit několikerým upozorněním , že je tam hodně ale opravdu HODNĚ česneku a objednal si Linguine all acciuga e eglio
Já nutně potřebovala ochutnat Spaghetti ai pinoli, aglio e salva - špagety s piniovými oříšky a šalvějí
Ale jasně nejlepší volbu udělali Zdeňa s Alčou - po chvilkovém váhání mého muže , že přece nedá "dvě kila" za topinku zvolili na jídelní tabuli řádek Bruschetta ala panceta - opečený chleba, grilované rajčata a lilek, mozarella bufala, panceta, a jemné hoblinky parmazánu s úžasně ochuceným salátem.
Jak se Zdeňa později vyjádřil bylo to jedno z nejlepších jídel co jedl a protože samozřejmě jídlo kolovalo okolo stolu a já ochutnala tak mi nezbývá než souhlasit.
Na této "topince" se soustředily snad všechny chutě co máme rádi. Při každém soustu vás znovu něčím překvapila.
Chvilka odpočinku - prohlídka kuchyně, prodejny domácích produktů (vystavených mimochodem v něčem čemu bysme u nás řekli garážové stání) Na statku také ubytovávají (mají jen jednu ložnici, ale zato stylovku) , pořádají workshopy kde se vaří džemy….
Po odpočinku samozřejmě přišly na řadu dezerty a káva. Děti si vybraly z nabídky domácích zmrzlin a sorbetů a rozprchly se po statku a my si v klidu vychutnávali dezerty kolující stolem.
Tarte au citron meringuee - citronový koláč
Fondant au chocolat framboises et chantilly - čokoládový koláč s malinovým sorbetem a šlehačkou
A nakonec naprostý vítěz!! Crumble creme a la vanille et fraises fraiches - kousky sušenek s vanilkovým krémem a čerstvými jahodami
Chvilku jsme pokecali s majiteli
Postupně posbírali děti válející se různě po zahradě ........
......a vyrazili směrem do Gordes , snad té nejznámější provensálské vesnice.
V této vesnici jsou všechny budovy vyrobeny z tradičního provensálského materiálu - kamene. Na střechy jsou použity terakotové desky. Nenajdete tu jediný plot, pouze kamenné zídky. A ulice jsou z čeho jiného než z kamene.
Na zpáteční cestě ještě zastávka v něčem co by se dalo nazvat kameným skanzenem - Village des Bories. Domy jsou tu postavené jako skládačka z kamenů poslepovaných pouze blátem. Můžete tu volně procházet celou vesnicí a nahlížet jak se tu kdysi bydlelo. Najdete kovárnu, pece, chlévy…
Večer po návratu opět piknik na náměstíčku a pozorování nádherného západu slunce.
A moje nejzamilovanější fotka z dovolené - můj návrh a víno - Zdeňova realizace :)

Provence 2011 - 3.den - Avignon

9. srpna 2011 v 22:18 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Třetí den - výlet do Avignonu.
Bohužel toto byl jeden z těch horších zážitků. Po naší první francouzské dopravní zácpě, kdy se nám snažila nějaká svižná tmavší děva umýt při občasném popojíždění přední sklo na autě a následně pak pohrdla českou padesátikorunou, jsme se dostali ke slavným avignonským hradbám, které obepínají celou starobylou část města.
Měli jsme možnost prohlédnout si celé hradby dlouhé více než 4km a všech 7 bran do města než se nám podařilo najít odstavné parkoviště kde bylo volné místo k zaparkování.
V Avignonu rozhodně nemůžete minout Palais des Papes. Tato stavba vás doslova ohromí svojí velikostí. Celková rozloha je 1,5 km čtverečního a čítá 10 věží dosahujících výšky 50 metrů. Dovnitř jsme se podívat nešli, jednak bylo hodně vysoké vstupné a potom jsme s sebou měli 4 děti, které by možná dokázali tuto stavbu, která původně sloužila nejen pro klášterní účely, ale také jako pevnost, rozebrat na kamínky.
Na náměstí před palácem hrál neskutečný hudebník na ještě neskutečnější nástroj
Navštívili jsme nádherné zahrady vedle Papežského paláce.
Po kratším odpočinku jsme se mrkli ještě na Pont d'Avignon - Avignonský most a tím jsme s Avignonem , a po jednomyslné dohodě, se všemi většími městy, na této dovolené skončili.
Abych teda nekecala - na zpáteční cestě jsme se nutně museli stavit v obchodním centru na kraji Avignonu, kde (jak jsme si dopředu zjistili) byl obchod Maisons du Monde se skvělými bytovými doplňky, který Alča objevila už předtím v Paříži. Tam jsem neodolala a dokoupila nějaké kousky do kuchyně - prostě už nemám na čem to jídlo fotit :)
Tady je na ukázku jeden talíř - foceno už doma. Servírovala se skvělá bruschetta s restovanou panenkou a mozarelou, bazalkou a grilovanými cherry rajčátky.
Příští den - zatím nejlepší bruschetta v životě + další skvělé jídlo a zážitky :)