Provence 2011 - 3.den - Avignon

9. srpna 2011 v 22:18 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Třetí den - výlet do Avignonu.
Bohužel toto byl jeden z těch horších zážitků. Po naší první francouzské dopravní zácpě, kdy se nám snažila nějaká svižná tmavší děva umýt při občasném popojíždění přední sklo na autě a následně pak pohrdla českou padesátikorunou, jsme se dostali ke slavným avignonským hradbám, které obepínají celou starobylou část města.
Měli jsme možnost prohlédnout si celé hradby dlouhé více než 4km a všech 7 bran do města než se nám podařilo najít odstavné parkoviště kde bylo volné místo k zaparkování.
V Avignonu rozhodně nemůžete minout Palais des Papes. Tato stavba vás doslova ohromí svojí velikostí. Celková rozloha je 1,5 km čtverečního a čítá 10 věží dosahujících výšky 50 metrů. Dovnitř jsme se podívat nešli, jednak bylo hodně vysoké vstupné a potom jsme s sebou měli 4 děti, které by možná dokázali tuto stavbu, která původně sloužila nejen pro klášterní účely, ale také jako pevnost, rozebrat na kamínky.
Na náměstí před palácem hrál neskutečný hudebník na ještě neskutečnější nástroj
Navštívili jsme nádherné zahrady vedle Papežského paláce.
Po kratším odpočinku jsme se mrkli ještě na Pont d'Avignon - Avignonský most a tím jsme s Avignonem , a po jednomyslné dohodě, se všemi většími městy, na této dovolené skončili.
Abych teda nekecala - na zpáteční cestě jsme se nutně museli stavit v obchodním centru na kraji Avignonu, kde (jak jsme si dopředu zjistili) byl obchod Maisons du Monde se skvělými bytovými doplňky, který Alča objevila už předtím v Paříži. Tam jsem neodolala a dokoupila nějaké kousky do kuchyně - prostě už nemám na čem to jídlo fotit :)
Tady je na ukázku jeden talíř - foceno už doma. Servírovala se skvělá bruschetta s restovanou panenkou a mozarelou, bazalkou a grilovanými cherry rajčátky.
Příští den - zatím nejlepší bruschetta v životě + další skvělé jídlo a zážitky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iva Iva | 10. srpna 2011 v 17:23 | Reagovat

Avignon je nádherné místo a tančili jste na mostě? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama