Říjen 2011

Už vím proč nemá motýlek kolečka!!

15. října 2011 v 12:53 | Lenka |  Jen tak ...
Už přes 30 let si ze mě dělají všichni blízcí srandu. Jako dítě jsem totiž kladla "děsně blbé" dotazy. Jeden z nestupidnějších, který koluje po rodině byl " Proč nemá motýlek kolečka? "
A já včera díky svojí 5leté holčičce přišla na tu záhadu!!!
Měníme doma okna a večer když si holčičky čistily zuby jsem ještě z posledních sil umývala zbytky omítky z umyvadla a radiátoru a nakonec jsem vyleštila a pověsila vitráž motýla, kterou jsem si kdysi v záchvatu tvořivosti vytvořila (mimochodem Evi co udělat tvořivou dílnu - vitráže? :) :) )

Zuzanka mě s vykulenýma očkama pozorovala jak balancuju na židli a pak se mě zeptala "Mami proč nemá motýlek kolečka? " Tak a teď byla s kulením očí řada na mě - že by byly blbé otázky dědičné? Tak jsem ji začala zpovídat a přišla jsem na jednoduché řešení. Zuzanka zná z obrázků ze školky, z pohádky maková panenka, ze zahrady kde nám lítají na rozchodníky, jen obrázky motýla , který má prostě na křídlech kolečka a protože tento neměl, tak jí to bylo divné.
A další životní záhada vyřešena! :)

Skvělý Miro Žbirka

1. října 2011 v 16:17 | Lenka
Včera jsem zažila nádherný koncert Mekyho v netradičním prostředí Zámeckých sklepů ve Strážnici.
Skvělá atmosféra, které nešlo jinak než propadnout.
Neskutečný Meky, který se fakt překonával - zpíval nejen svoje písničky, ale střihnul si i Let it be a Imagine.... Btw - všimněte si úžasného trička s Beatles! :)
Úžasné sklepy, kde nešlo jinak než ochutnávat!
Hádejte co jsme probírali? :)

Zdeňa se cvičil v "reportážní fotografii, takže spoustu fotek najdete tady :)

A malá ukázka. V říjnu vydává Meky album se symfonickým orchestrem. Už mám doma živák, který někdo nahrál z rádia a je to pecka! Těším se až si koupím originál!