Listopad 2011

Advent 2011

27. listopadu 2011 v 19:55 | Lenka |  Bydlení a dekorace
A je tu první adventní neděle letošního roku. Po dlouhém hledání a koumání jaký mám udělat na stůl věnec jsem vytvořila jen jednoduchou dekoraci ze čtyř svícnů. Pokud dodnes nevíte jakže se to s tím adventem vlastně má a proč se zapalují tradičně čtyři svíce mrkněte na tento můj starší článek :)
Letos bohužel zřejmě nebudu moci dělat žádnou výzdobu venku, jedině snad , že bych girlandy z chvojí a světýlka namotala na lešení, které nám stále stojí kolem celého domu. Tak sem dám aspoň pár inspirací co jsem nasbírala různě na netu a doufala že něco z toho se mě podaří realizovat :)
Všechny obrázky jsou od úžasné švédské květinářky Mariette
Dnes jsme měli první celkou zkoušku Živého Betléma. Po loňské přestávce se všichni těšíme! Tentokrát nás bude doprovázet i cimbálová muzika Bělina. Takže pokud budete mít na Zlatou neděli plné zuby mačkání se v přeplněných obchodních centrech , přijďte se na nás podívat.
18.12. 2011 v 16:30 na Kelníkách
A na závěr vás namlsám fotografií skvělého banánovo - vanilkového dezertu podle receptu z úžasného Magnolia Bakery v NY :)

Černé špagety s chutí Itálie

20. listopadu 2011 v 14:49 | Lenka |  Recepty

Minulý týden jsem si na Facebooku povzdechla, že mám velkou chuť vyzkoušet recept na parmazánové pusinky, ale vzhledem k absenici tohoto sýru v lednici mi to asi jen těžko půjde. Okamžitě zareagovala kamarádka a kolegyně z vedlejší kanceláře, k jijíž zálibě patří dobré jídlo a vaření. A mimo jiné taky provozuje e shop s dobrotama z Itálie. Okamžitě jsme se domluvily a na mě druhý den čekala v práci taška se spoustou dobrot :) Mimo jiné úplně neskutečně skvělý olivový olej, který je nádherně jemný a voní jako čerstvě posekaná louka
Parmazánové pusinky jsem vyzkoušela včera - recept sem dám někdy jindy. Dnes jsme ale měli jiné jídlo.
Včera jsme totiž hlasovali o tom co budeme mít v neděli na oběd. Vyhrály (jak nečekané) špagety. Jelikož, ale holky navečer malinko zazlobily tak jsem jim pohrozila, že na oběd budou mít špagety černé.
K jejich velkému překvapení a radosti to tak nakonec bylo.
Holky by samozřejmě to co je na obrázku napozřely , takže jedna si na ně dala cukr a druhá (Zdeněk Pohlreich promine) oblíbený kečup
Pro nás dospělé ale byly
Sépiové špagety se sušenými rajčaty a mozzarelou
V jednoduchosti je krása, takže potřebujeme jenom:
mozzarella
sůl
V osolené vodě uvaříme špagety al dente a smícháme je s nakrájenými sušenými rajčaty a mozzarellou. Pokapeme olivovým olejem a jíme. Úžasná by byla čerstvá bazalka, ale za zahradě už je KO a v květináči ještě nemám.

Výsledek pečení pro Unicef

15. listopadu 2011 v 19:14 | Lenka
Tak jsem tu s ohlášením výsledků naší sbírky pro Unicef pořádané minulý víkend v OC Cemtro Malenovice
Pohled na naši (pod pečlivým dohledem pracovnice Městského úřadu) zapečetěnou "pokladničku"

Celkem se vybralo krásných 11 868,-

Jen pro přestavu. Za tuto částku se dá pořídit například:
Směs UNIMIX pro 220 dětí na týden (UNIMIX je speciální směs kukuřice, cukru a oleje pro děti postižené těžkou podvýživou)
ORT (Orální rehydratační terapie) pro záchranu života 2967 dětí postižených těžkým průjmem a dehydratací

Celý výtěžek byl vložen na účet Unicef pro pomoc hladomorem postižených zemí v Africkém rohu.
Ještě jednou všem děkuji :)

Jak jsme poprvé pekli pro děti s Unicef

6. listopadu 2011 v 8:24 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
... momentálně ani nevím jak začít. Nějak si nemůžu vybavit jak ta myšlenka vůbec vznikla. Myslím, že to bylo něco jako věta na Skype mojí kamarádce typu " Ty babo, pojďme udělat pečení pro Unicef..." a odpovědí " Tak jo "¨
A poté se to už rozjelo samospádem. První návrhy, spolupráce s Kelnickým folklorním kroužkem Fěrtůšek...
A výsledek: skvělá akce, při které jsme vybrali do pátku zatím neznámou čásku pro projet Unicef Pomoc dětem trpícím hladomorem v Africkém rohu
Patronem našeho pečení byl skvělý zlínský malíř Maroš Chury , aby nebyl na tolik ženských sám přišel jej podpořit také známý hudebník Pavel Kačes Husár
Velmi vzácným hostem byl spisovatel, publicista, fotograf a cestovatel Miroslav Zikmud. Pán, který všechny uchvátil svou energií, velkou spoustou historek. Myslím že vzácnějšího hosta jsme si pro své první pečení ani vybrat nemohli.
Během akce také pan Zikmund udělal otisk svojí ruky pro projekt sympatického uměleckého skláře a designéra Jana Huňáta z Litoměřic, který sbírá otisky rukou osobností a speciální technologií, na kterou má ochrannou známku OHIM, je zpracovává do křišťálového skla. Z otisku ruky zhotoví křišťálové odlitky. Jeden z nich bude vydražen ve prospěch Unicef a další vystaven na plánované výstavě Křišťálové dotyky , která se má uskutečnit na jaře příštího roku v Terezíně.
Děkuji mnohokrát Evě a Zdeňkovi Džoganíkovým, díky kterým se nám podařilo "získat" pana Zikmunda.
Děkuji všem, kteří k akci jakkoliv přispěli. Naprosto mě dojalo kolik pečiva se nám podařilo od kamarádů a známých posbírat.
Bylo skvělé také pozorovat lidi, kteří ochotně hodili do pokladničky příspěvek, vzali si jeden koláček a poděkovali nám, že podobné věci pořádáme.
Strašně mě dojala moje dcera, která se mnou dva dny večery pekla sušenky a pak sama od sebe vytáhla z pokladničky peníze a hodila je do kasičky.
Myslím že nejlépe to shrnul osmiletý syn mojí kamarádky, který jí po cestě z akce v autě řekl " Mami já jsem na tebe tak hrdý..."
Naši dobrovolníci s panem Zikmundem