Jak jsme poprvé pekli pro děti s Unicef

6. listopadu 2011 v 8:24 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
... momentálně ani nevím jak začít. Nějak si nemůžu vybavit jak ta myšlenka vůbec vznikla. Myslím, že to bylo něco jako věta na Skype mojí kamarádce typu " Ty babo, pojďme udělat pečení pro Unicef..." a odpovědí " Tak jo "¨
A poté se to už rozjelo samospádem. První návrhy, spolupráce s Kelnickým folklorním kroužkem Fěrtůšek...
A výsledek: skvělá akce, při které jsme vybrali do pátku zatím neznámou čásku pro projet Unicef Pomoc dětem trpícím hladomorem v Africkém rohu
Patronem našeho pečení byl skvělý zlínský malíř Maroš Chury , aby nebyl na tolik ženských sám přišel jej podpořit také známý hudebník Pavel Kačes Husár
Velmi vzácným hostem byl spisovatel, publicista, fotograf a cestovatel Miroslav Zikmud. Pán, který všechny uchvátil svou energií, velkou spoustou historek. Myslím že vzácnějšího hosta jsme si pro své první pečení ani vybrat nemohli.
Během akce také pan Zikmund udělal otisk svojí ruky pro projekt sympatického uměleckého skláře a designéra Jana Huňáta z Litoměřic, který sbírá otisky rukou osobností a speciální technologií, na kterou má ochrannou známku OHIM, je zpracovává do křišťálového skla. Z otisku ruky zhotoví křišťálové odlitky. Jeden z nich bude vydražen ve prospěch Unicef a další vystaven na plánované výstavě Křišťálové dotyky , která se má uskutečnit na jaře příštího roku v Terezíně.
Děkuji mnohokrát Evě a Zdeňkovi Džoganíkovým, díky kterým se nám podařilo "získat" pana Zikmunda.
Děkuji všem, kteří k akci jakkoliv přispěli. Naprosto mě dojalo kolik pečiva se nám podařilo od kamarádů a známých posbírat.
Bylo skvělé také pozorovat lidi, kteří ochotně hodili do pokladničky příspěvek, vzali si jeden koláček a poděkovali nám, že podobné věci pořádáme.
Strašně mě dojala moje dcera, která se mnou dva dny večery pekla sušenky a pak sama od sebe vytáhla z pokladničky peníze a hodila je do kasičky.
Myslím že nejlépe to shrnul osmiletý syn mojí kamarádky, který jí po cestě z akce v autě řekl " Mami já jsem na tebe tak hrdý..."
Naši dobrovolníci s panem Zikmundem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva D Eva D | 6. listopadu 2011 v 19:55 | Reagovat

Leni i my děkujeme, že jsme se mohli na této akci podílet.Držíme Ti palce v další charitativní práci. :-)  :-)  :-)

2 Iva Iva | 6. listopadu 2011 v 23:09 | Reagovat

Určitě to byla skvělá akce, jen můj názor je trochu jiný.
Iva

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama