Prosinec 2011

Přišel vánoční čas

17. prosince 2011 v 8:05 | Lenka |  Jen tak ...
Už je to tady! Jaksi jsem se ráno probrala a byla vánočně naladěná. Do včerejška jsem vrčela na každého kdo se mě zeptal "... kolik druhů máš už napečeno? " Teď mi tu od velmi brzkého rána hrají koledy, voní sváteční svíčka Yenkee candle - christmass cookie, už mám v lednici připravené těsta na tři druhy (předpokládám, že víc jich asi ani nebude) a zrovna jsme s holkama dosnídali Panettone.
Právě jsem odlifrovala k počítači obě holčičky ( no jo vím že je to nevýchovné), abych měla pokoj a mohla napsat nějaký sváteční článek na web a co se neděje! Holky si na YouTube našly koledy a ne tak ledajaké. Moje milované holčičky co vychováváme od malička s láskou k folkloru si našly koledy od Tří sester a Divokého Billa. Tak tu teď poskakují , odněkud vytáhly moji tamburínu (zřejmě z bouřlivých hipiesáckých dob) a slaďoučká pětiletá Zuzanka prozpěvuje "..Ty Magore na tu basu..."

No nic dám si ještě kafe a nechám je ať se vyblbnou. Odpoledne nás čeká generálka na zítřejší Živý Betlém.
Pokud se tedy zítra někdo z vás bude chtít vánočně naladit tak:

18.12. v 16:30 v malé vesničce Kelníky

kromě vystoupení dětí a cimbálovky a ukázek lidových řemesel na vás čeká taky výstava betlémů (jednoho exkluzivního , který si z keramiky vyrobili děti sami), no a samozřejmě vánoční pochoutky jako pečené kaštany, vánoční punč... Já tam někde budu postávat a pro všechny kamarády budu mít svůj domácí vaječný końak, skvělou a tradiční tvarohovou štolu a zřejmě i méně tradiční vánoční makronky , které mě napadly včera těsně před usnutím. Tak se na vás těším :)
Tady je ukázka zahájení a část vystoupení z některého z minulých ročníků


Splněné předsevzetí

7. prosince 2011 v 19:25 | Lenka |  Bydlení a dekorace
Tak to co jsem si předsevzala - to jsem splnila. Perfektní příklad toho, že jako předsevzetí se mají dávat jen pravděpodobně splnitelné věci.
Když jsem tady psala o svém novoročním předsevzetí, tak jsem tipovala, že u háčkování deky shlédnu 70 filmů. A nebyla jsem daleko od pravdy. Řekla bych že jich bylo tak kolem 100, shlédla jsem kromě spoustu romantiky, také všechny díly Kmotra (ten byl skvělý!), a pod vlivem New yorku až příliš mnoho filmů Woodyho Allena (nechápu co na nich všichni mají)
Za tu dobu jsem udělala zjištění, že háčkovat, dívat se na film s titulkama (případně u toho ještě číst časopis) dohromady NELZE!

Tak a teď vymyslet předsevzetí na ten další rok!