Květen 2012

Zahrada plná kouzel

27. května 2012 v 18:19 | Lenka |  Zahrada
Taky byste chtěli takovou? Zahradu, která vybízí ke snění a odpočinku. Která vás bude inspirovat?
Pak je tu skvělá zpráva. Kamarádka Petra Rosemary Konečná - mimo jiné superlativy skvělá malířka jejíž sposta obrázků už visí u mě na zdi (ty které nevisí můžete najít tady na Fleru :) )
Tak tahle úžasná žena se rozhodla využít další ze svých mnoha dovedností a začala navrhovat zahrady! Tady je pro vás v celé své kráse :)
Tak pokud si nevíte rady se svou džunglí, nebo vás už nebaví se dívat na rovný plot z tůjí nebojte se Petru kontaktovat.
Stačí poslat rozměry zahrady, fotografie a Rozmarýnka se o vše ostatní postará!

Veškeré kontakty a spoustu dalších fotografií najdete tady!


Určitě stojí za to svěřit se do rukou někoho kdo získal ocenění " Zahrada roku" časopisu Naše krásná zahrada!

Unicef - Pečení pro děti podruhé

26. května 2012 v 21:35 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Přijměte prosím mé srdečné pozvání na druhé Pečení pro děti pod záštitou organizace Unicef.
Tentokrát nás můžete potkat

30.5.2012 od 10:00 do cca 17:00 hodin v pasáži OC Zlaté jablko ve Zlíně

Naší úžasnou patronkou je skvělá cukrářka Iveta Fabešová , která obohatí nabídku pečiva svojí vlastní kolekcí!
a hostem akce od 14:00 hodin můj velký oblíbenec Martin Dejdar
A jak můžete pomoci vy? Upečte jakékoliv množství vyšich oblíbených dobrot! Slané pečivo, zákusky, buchty, dort - cokoli co si zájemci můžou z akce odnést zabalené v papírovém sáčku (např. nejsou vhodné zákusky s vrchní vrstvou krému).
Přineste pečivo mezi 9.30 - 10:00 hod přímo na místo konání akce. Nejlepší bude když k pečivu přidáte i recept. Při minulé akci byl totiž právě o recepty obrovský zájem. Případně napište na pecenizlin@gmail.com a dohodneme si jiný způsob dodání.
Pokud neumíte péct přijďte aspoň ochutnat co nachystali ostatní a přispět dobrovolnou částku do kasičky.
Tentokráte výtěžek poputuje na konto Unicef dětem v Sahelu. Více zde.
Moc se na vás všechny těším a věřím, že vybereme pořádně velkou částku!

Itálie - Sauris

26. května 2012 v 21:13 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Co říci o Sauris? Pokud ( po dvou předešlých proflámovaných nocích) přežijete ve zdraví stoupání do nadmořské výšky 1400m odmění vás nejdříve pohled na nádherné scenerie okolních hor. Potom se před vámi otevře pohled na úžasné tyrkysově modré jezero Lago di Sauris
Vesnička leží ale ještě o několik zatáček dál. A není to vesnička ledajaká - je zařazená do skvostů zvaných Alpské perly .
Po vystoupení z aut a rychlém oblečení zimních bund a kabátů nás přivítal starosta a celou obcí nás provedl. Tady se opět projevil člověk s neskutečním nadšením a vírou v tuto komunitu. Ve vesničce vybudovali tzv "rozšířený hotel" mají vlastní stolárnu, vysokohorský pivovar Zahrebeer (kde jsme mohli ochutnat uzené pivo a třeba i pivo s marihuanou) a taky světoznámou výrobnu uzenin Wolf. Provedl nás také welness centrem, které se právě připravovalo k otevření.
Kvůli čemu bych sem (kromě všemožných turistických cílů) jela je rozhodně koncert při východu slunce. Pravidelně tady pořádají koncerty. To se celá vesnice (včetně pár turistů pochopitelně) sbalí hodinu a možná i více před svítáním a vyšlápnou si na asi 3 km vzdálený kopec nad vesnicí. Tam se potom při východu slunce konají koncerty různých hudebních žánrů.

Pobyt Itálii jsme ukončili večerem (a nocí) v restauraci Morgenleit , kde nám průvodce dělal mírně rozechvělý šéfkuchař a majitel restaurace Loris. Jeho manželku totiž tentýž den odvezli do porodnice :) Po skončení večeře - tentokrát z tradičních vysokohorskcýh surovin a bylin jsme zůstali už v úzké skupině a měli možnost ochutnat ze sbírky destilátů, které Loris postupně vytahoval. O každé měl co říct. Začali jsme pálenkou z celeru, pokračovali šalvějovou (s přednáškou o tom , že je z jeho vlastního křížení vysokohorské šalvěje a nějaké kterou dostal od kamaráda z údolí), pak přišla na řadu jalovcová....a mohla bych pokračovat dále. Jak totiž Loris pronesl " v Sauris roste víc než 1000 různých bylin a z každé jednou udělá výluh" :)
a tady je poslední foto a ranní loučení s Itálií - ano vidíte správně - je to sníh!

Itálie - Piccolo Collio 2.část

26. května 2012 v 20:27 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Tak trvalo to poněkud déle. Spousta práce, hnusná nemoc... dnes už je mě trochu líp, tak hurá na dalšíčást Itálie.
Skončila jsem minule skvělým obědem v La Subida.
Ubytování v La Subida bylo v nádherných domečcích dvou typů. Na nás s kolegyní "zbyl" ten nejúžasnější celý dřevěný!
Netradiční koupelna s vanou a sprchovým koutem velký asi jako bráchova koupelna v paneláku
Naši další kolegové byli ubytováni v komplexu zděných domků s malým nádvořím uprostřed (a uprostřed nádvoří s krásným frňákovníkem :) )
Nádherná vana v pokoji jedné z našich spolucestovatelek
Po krátkém odpočinku hned výlet na samou hranici Itálie a Slovinska. Svým královstvím nás provedl Edi Keber.
Bodrý majitel vinice a jedna z duší oblasti Piccolo Collio. Povyprávěl nám spoustu příběhů z historie oblasti a pak nás vzal (jako jinak) do sklepa.
Při ochutnávkách nam vyprávěl o společenství malých podnikatelů z této oblasti. Naprosto mě dostala jeho akčnost a nepřeberné množství nápadů ke zviditelnění této oblasti.
Všechny tyto rodinné podniky jsou provázané , tak aby se podpořili navzájem. Kéž by něco takového fungovalo i u nás, kde mám pocit že každý má velkou radost když se mu podaří okrást (klidně i souseda) a pokud se někomu daří sklidí místo obdivu za úspěch jen hnusné závistivé kecy. Ale dost citových výlevů, to sem nepatří!
Více o této oblasti a jejích možnostech se dovíte http://www.piccolocollio.it/ nebo na Facebooku http://www.facebook.com/piccolo.collio
Naše další kroky směřovaly do octárny Josky Sirka . Provedl nás výrobnou a popsal procesy výroby různých druhů octů. Další nadšenec, který dokáže o své práci a zároveň koníčku hovořit dlouho a dlouho. Dokonce založil spolu s dalšími octaři " Spolek kyselých bratrů" Po prohlídce nás překvapil slovy " A teď jdeme ochutnávat!" Taky jste si mysleli, že ocet se ochutnávat nedá? Ale dá věřte mi. Pokud dodržíte ten správný postup, brzy rozeznáte různé druhy. Já se zaláskovala do acceto di vino a jedna lahvinka se už skví i v mé kuchyni. Naštěstí se dávkuje po troškách a určitě nějakou chvilku vydrží :) Více o octech Sirk najdete tady http://www.acetosirk.it/
Tady nám Joško zaujatě vypráví o tom jak denně používáme něco co je na bázi octu :)

Večer na nás čekal další neopakovatelný kulinářský zážitek. Šéfkuchaři z našich hotelů (rozuměj z hotelů firmy kde pracuju :) ) představili českou kuchyni v restauraci La Subida. Sešlo se velké množství lidí a dá se říci, že na Italy česká kuchyně skutečně zapůsobila. Při večeři jsem moc fotit nechtěla taky tady jen připravená restaurace před příchodem hostů
A menu na tento večer

Filírovaný candát provoněný švestkovým kouřem podávaný na carpacciu z červené řepy pohlazený smetanovým želé (Neuburské 2011 pozdní sběr, KOVACS)
Jemný krém z pečených kaštanů
Sekaná jehněčí kýta pečená v kapustovém listě s kořenovou zeleninou, šťouchanými bramborami a rozmarýnovou omáčkou (Rulandské modré 2009 výběr z hroznů BQ, BENEŠ)
Pomalu pečené jelení ragú na červeném víně s brusinkami a jemným žemlovým knedlíkem s příměsí pohanky (Roučí 2007 zemské, STAPLETON & SPRINGER)
Hruškový koláč provoněný medem s domácí jogurtovou zmrzlinou (ZNOVÍN Pálava 2009 výběr z bobulí, ZNOVÍN)
Tady je odkaz na článek o našich kuchařích - pozor holky, včetně fotek :)
Z jídel na mě největší dojem udělal nádherně sladěný předkrm co bylo ale největším zážitkem večera je dostat se do kuchyně držitele michelinské hvězdy Alessandro Gavagna a připít si tam s kuchaři - jak jinak než slivovicí :)
Druhý den jsme vyrazili do Sauris a já byla po příjezdu poprvé ráda, že jsem ssebou táhla zimní kabát :)