Itálie - Piccolo Collio 2.část

26. května 2012 v 20:27 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Tak trvalo to poněkud déle. Spousta práce, hnusná nemoc... dnes už je mě trochu líp, tak hurá na dalšíčást Itálie.
Skončila jsem minule skvělým obědem v La Subida.
Ubytování v La Subida bylo v nádherných domečcích dvou typů. Na nás s kolegyní "zbyl" ten nejúžasnější celý dřevěný!
Netradiční koupelna s vanou a sprchovým koutem velký asi jako bráchova koupelna v paneláku
Naši další kolegové byli ubytováni v komplexu zděných domků s malým nádvořím uprostřed (a uprostřed nádvoří s krásným frňákovníkem :) )
Nádherná vana v pokoji jedné z našich spolucestovatelek
Po krátkém odpočinku hned výlet na samou hranici Itálie a Slovinska. Svým královstvím nás provedl Edi Keber.
Bodrý majitel vinice a jedna z duší oblasti Piccolo Collio. Povyprávěl nám spoustu příběhů z historie oblasti a pak nás vzal (jako jinak) do sklepa.
Při ochutnávkách nam vyprávěl o společenství malých podnikatelů z této oblasti. Naprosto mě dostala jeho akčnost a nepřeberné množství nápadů ke zviditelnění této oblasti.
Všechny tyto rodinné podniky jsou provázané , tak aby se podpořili navzájem. Kéž by něco takového fungovalo i u nás, kde mám pocit že každý má velkou radost když se mu podaří okrást (klidně i souseda) a pokud se někomu daří sklidí místo obdivu za úspěch jen hnusné závistivé kecy. Ale dost citových výlevů, to sem nepatří!
Více o této oblasti a jejích možnostech se dovíte http://www.piccolocollio.it/ nebo na Facebooku http://www.facebook.com/piccolo.collio
Naše další kroky směřovaly do octárny Josky Sirka . Provedl nás výrobnou a popsal procesy výroby různých druhů octů. Další nadšenec, který dokáže o své práci a zároveň koníčku hovořit dlouho a dlouho. Dokonce založil spolu s dalšími octaři " Spolek kyselých bratrů" Po prohlídce nás překvapil slovy " A teď jdeme ochutnávat!" Taky jste si mysleli, že ocet se ochutnávat nedá? Ale dá věřte mi. Pokud dodržíte ten správný postup, brzy rozeznáte různé druhy. Já se zaláskovala do acceto di vino a jedna lahvinka se už skví i v mé kuchyni. Naštěstí se dávkuje po troškách a určitě nějakou chvilku vydrží :) Více o octech Sirk najdete tady http://www.acetosirk.it/
Tady nám Joško zaujatě vypráví o tom jak denně používáme něco co je na bázi octu :)

Večer na nás čekal další neopakovatelný kulinářský zážitek. Šéfkuchaři z našich hotelů (rozuměj z hotelů firmy kde pracuju :) ) představili českou kuchyni v restauraci La Subida. Sešlo se velké množství lidí a dá se říci, že na Italy česká kuchyně skutečně zapůsobila. Při večeři jsem moc fotit nechtěla taky tady jen připravená restaurace před příchodem hostů
A menu na tento večer

Filírovaný candát provoněný švestkovým kouřem podávaný na carpacciu z červené řepy pohlazený smetanovým želé (Neuburské 2011 pozdní sběr, KOVACS)
Jemný krém z pečených kaštanů
Sekaná jehněčí kýta pečená v kapustovém listě s kořenovou zeleninou, šťouchanými bramborami a rozmarýnovou omáčkou (Rulandské modré 2009 výběr z hroznů BQ, BENEŠ)
Pomalu pečené jelení ragú na červeném víně s brusinkami a jemným žemlovým knedlíkem s příměsí pohanky (Roučí 2007 zemské, STAPLETON & SPRINGER)
Hruškový koláč provoněný medem s domácí jogurtovou zmrzlinou (ZNOVÍN Pálava 2009 výběr z bobulí, ZNOVÍN)
Tady je odkaz na článek o našich kuchařích - pozor holky, včetně fotek :)
Z jídel na mě největší dojem udělal nádherně sladěný předkrm co bylo ale největším zážitkem večera je dostat se do kuchyně držitele michelinské hvězdy Alessandro Gavagna a připít si tam s kuchaři - jak jinak než slivovicí :)
Druhý den jsme vyrazili do Sauris a já byla po příjezdu poprvé ráda, že jsem ssebou táhla zimní kabát :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 good research essay topics good research essay topics | Web | 9. srpna 2012 v 23:43 | Reagovat

These photos are very interesting! I'd like to visit this place too

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama