Itálie - Sauris

26. května 2012 v 21:13 | Lenka |  Co stojí za to vidět :)
Co říci o Sauris? Pokud ( po dvou předešlých proflámovaných nocích) přežijete ve zdraví stoupání do nadmořské výšky 1400m odmění vás nejdříve pohled na nádherné scenerie okolních hor. Potom se před vámi otevře pohled na úžasné tyrkysově modré jezero Lago di Sauris
Vesnička leží ale ještě o několik zatáček dál. A není to vesnička ledajaká - je zařazená do skvostů zvaných Alpské perly .
Po vystoupení z aut a rychlém oblečení zimních bund a kabátů nás přivítal starosta a celou obcí nás provedl. Tady se opět projevil člověk s neskutečním nadšením a vírou v tuto komunitu. Ve vesničce vybudovali tzv "rozšířený hotel" mají vlastní stolárnu, vysokohorský pivovar Zahrebeer (kde jsme mohli ochutnat uzené pivo a třeba i pivo s marihuanou) a taky světoznámou výrobnu uzenin Wolf. Provedl nás také welness centrem, které se právě připravovalo k otevření.
Kvůli čemu bych sem (kromě všemožných turistických cílů) jela je rozhodně koncert při východu slunce. Pravidelně tady pořádají koncerty. To se celá vesnice (včetně pár turistů pochopitelně) sbalí hodinu a možná i více před svítáním a vyšlápnou si na asi 3 km vzdálený kopec nad vesnicí. Tam se potom při východu slunce konají koncerty různých hudebních žánrů.

Pobyt Itálii jsme ukončili večerem (a nocí) v restauraci Morgenleit , kde nám průvodce dělal mírně rozechvělý šéfkuchař a majitel restaurace Loris. Jeho manželku totiž tentýž den odvezli do porodnice :) Po skončení večeře - tentokrát z tradičních vysokohorskcýh surovin a bylin jsme zůstali už v úzké skupině a měli možnost ochutnat ze sbírky destilátů, které Loris postupně vytahoval. O každé měl co říct. Začali jsme pálenkou z celeru, pokračovali šalvějovou (s přednáškou o tom , že je z jeho vlastního křížení vysokohorské šalvěje a nějaké kterou dostal od kamaráda z údolí), pak přišla na řadu jalovcová....a mohla bych pokračovat dále. Jak totiž Loris pronesl " v Sauris roste víc než 1000 různých bylin a z každé jednou udělá výluh" :)
a tady je poslední foto a ranní loučení s Itálií - ano vidíte správně - je to sníh!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 free proofreading free proofreading | Web | 9. srpna 2012 v 23:45 | Reagovat

It's an awesome place really! I'd like to see it a lot

2 Petr Petr | 6. června 2013 v 15:27 | Reagovat

Ahoj,
nevíš jestli je možné se v jezeře koupat? A to tam byla taková zima na konci května, že jste oblékali zimní bundy O_O ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama